kostka brukowa MK Bruk Kraków

Zalety stosowania kostki brukowej

Współczesne budownictwo nie zna chyba lepszego sposobu na pokrycie nawierzchni (nieważne, czy chodzi o podjazd, czy teren dookoła domu) niż popularna kostka brukowa.

Brukarstwo Kraków (np. MK Bruk) oferuje bowiem tak wiele możliwości, że człowieka niezwiązanego z branżą może przyprawić o zawrót głowy.  Zalety nawierzchni z betonowej kostki brukowej można wymieniać bardzo długo, jednak do najważniejszych należy niesamowita trwałość tego materiału. Oczywiście można to uzyskać tylko w sytuacji, jeśli pokrywanie np. podjazdu odbywa się w sposób prawidłowy, czyli zgodny ze sztuką budowlaną.
Dla osiągnięcia najwyższej trwałości nawierzchni trzeba dopasować kostkę w zależności od przeznaczenia powierzchni, którą będzie pokryta. Inny materiał stosuje się bowiem do wyłożenia terenu dookoła piaskownicy dla dzieci, a inny przy garażu dla maszyn rolniczych. Chodzi tu głównie o grubość, ale istotne są też i inne parametry takie jak na przykład ścieralność.
Kolejną zaletą kostki brukowej, która jest niedostępna dla innych rodzajów nawierzchni jest różnorodność wzorów. Dotyczy to zarówno kształtów samych elementów jak i możliwych kombinacji ich ułożenia. Dobry fachowiec potrafi wyczarować naprawdę niesamowite ornamenty, które niewątpliwie wpłyną pozytywnie na wygląd inwestycji.
Kostka brukowa Kraków ma również tę zaletę, że pozwala na szybsze odprowadzenie wody z powierzchni. Dzieje się tak z powodu szczelin między poszczególnymi „klockami”.

fot. mk-bruk.pl