Wakacje Polaków

Tegoroczny sezon wakacyjny zapowiada się wyjątkowo pod względem przychodów biur podróży. Polacy coraz chętniej korzystają z pośrednictwa w organizacji wczasów, ceniąc sobie fakt, iż omija ich załatwianie wszelkich formalności. Mimo, iż niezmiennie od lat cały czas najchętniej mieszkańcy naszego kraju spędzają urlopy w nad Bałtykiem lub w polskich górach, to da się zauważyć znaczący wzrost zainteresowania wyjazdami zagranicznymi. Wzrastający dobrobyt i fakt dużej dostępności wszelakich ofert powodują, iż coraz większa liczba Polaków decyduje się polecieć na wakacje korzystając z usług oferowanych przez biura podróży.
W tym tym roku oprócz tradycyjnych kierunków jak Grecja, Hiszpania, Włochy czy Chorwacja, dużym wzięciem cieszą się wakacje w Gruzji. Ta była sowiecka republika jest malowniczo położonym górzystym krajem leżącym u wybrzeży Morza Czarnego. To tam swoje letnie rezydencje budowali najwyżsi rangą radzieccy dygnitarze, by móc spędzić odpoczynek w tym cudownym. Wycieczki do Gruzji (czajkatravel.pl) są organizowane mniej więcej od czasów prezydentury świętej pamięci Lecha Kaczyńskiego podczas której nasze państwa bardzo się do siebie zbliżyły na poziomie polityczno- administracyjnym.
Pomimo tego, iż dopiero początek lutego a za oknami zalegają zaspy białego puchu, to wykupione jest już prawie dziewięćdziesiąt procent wszystkich planowanych na lipiec i sierpień wylotów organizowanych przez biura podróży. Oznacza to, że ceny będą rosnąć, a dostępność opcji wakacyjnych maleć. Niewskazane jest zatem odwlekanie planowania urlopu na ostatnią chwilę, gdyż możliwe jest wtedy obudzenie się z przysłowiową ręką w nocniku.