tynki gipsowe Kraków

Tynkowanie ścian wewnętrznych

Budowa domu to ogromne przedsięwzięcie, które ze względu na zmienność pór roku musi być rozłożone w czasie. Rzadko kiedy udaje się zakończyć ją z sukcesem, gdy brakuje odpowiedniego zaangażowania zarówno ze strony pracowników firmy budowlanej, jak i samego inwestora. Sama budowa to jedno, potem przychodzi czas na całą resztę niezwykle ważnych prac, których doskonały przykład stanowi tynkowanie ścian wewnętrznych.
Pracownicy ekipy budowlanej przystępują do tej czynności dopiero kilka miesięcy po zakończeniu budowy domu, a także po wstawieniu okien i drzwi wejściowych oraz przeprowadzeniu wstępnych prac instalacyjnych. Istnieje wiele rodzajów tynków przeznaczonych do ścian wewnętrznych. Ostateczny wybór w tej kwestii należy do inwestora, który najczęściej decyzję podejmuje po konsultacjach z bardziej doświadczonymi pracownikami firmy budowlanej. Jeśli chodzi o wnętrze domu, to od pewnego czasu maleje popularność tynków cementowo-wapiennych na rzecz gipsowych.

Chociaż te ostatnie są nieco mniej odporne na uszkodzenia, mają wiele zalet, którymi przekonują do siebie coraz większą grupę inwestorów. Tynki gipsowe cieszą się opinią zdrowych, ponieważ korzystnie wpływają na mikroklimat pomieszczenia. Ich nałożenie zajmuje mało czasu, a na dodatek jest czynnością niewymagającą fachowych umiejętności. Ten rodzaj tynku daje w efekcie końcowym białą i gładką ścianę, co sprawia, że nie ma potrzeby  dodatkowego jej wygładzania. Otynkowaną w ten sposób ścianę można pokryć farbą lub tapetą. Inną ważną zaletę tynków gipsowych stanowi fakt, że zatrzymują więcej ciepła w pomieszczeniu niż pozostałe rodzaje.

Zobacz: tynki gipsowe Kraków