szkolenia wysokościowe

Szkolenia wysokościowe

Praca na wysokości może być bardzo intratnym zajęciem. Natomiast jeśli pracujemy na linie na wysokości, to już nawet bardzo. Alpinizm przemysłowy to taki rodzaj pracy, który wykorzystuje alpinistyczne techniki linowe, w pracy na dużych wysokościach, ale nie w górach tylko w przestrzeni miejskiej lub przemysłowej.
Czy każdy może wykonywać pracę na wysokości ?? Odpowiedź brzmi: Nie. Praca na wysokości jest niezwykle niebezpiecznym zajęciem, a praca na linie  najniebezpieczniejszą z jej odmian. Aby pracować jako alpinista przemysłowy, należy ukończyć szkolenia wysokościowe, być bardzo zdrowym, odpornym na stres i opanowanym człowiekiem.
Praca na wysokości nakłada na nas odpowiedzialność nie tylko za własne, ale i cudze życie. Alpinizm przemysłowy wymusza na nas pracę w bardzo różnych warunkach. Podobnie jak alpinizm klasyczny, alpinizm przemysłowy sprawdza nas w niejednej sytuacji.
Prace na wysokości można prowadzić na zewnątrz wieżowców, na liniach wysokiego napięcia, na drzewach, dachach hal przemysłowych, itp. Zmienne warunki atmosferyczne mogą złamać słabo przygotowanego pracownika. Rano możemy zacząć pracę przy pięknej pogodzie, po czym możemy parę godzin później, znaleźć się 80 m nad ziemią w deszczu, przy wietrze 60 km/h.
Powyższe czynniki sprawiają, że szkolenia wysokościowe dla alpinistów przemysłowych, muszą być bardzo dobrze przeprowadzone. Liczy się nie tylko teoria i praktyka, alpinistycznych technik linowych, ale i selekcja przez psychologa, podparta później jego poradami w radzeniu sobie ze stresem.