profil led

Odpowiednia ekspozycja oświetlenia

Urządzając dom, mieszkanie, czy biuro sugerujemy się naszymi upodobaniami, gustem ale również aspektem ekonomicznym i użytkowym. Wnętrze oprócz tego, że powinno się pięknie prezentować, powinno być funkcjonalne. Przeznaczone jest bowiem do mieszkania czy pracy, ma więc ułatwić nam życie i być przede wszystkim wygodne.

Ekonomiczność jest również ważna, nie wszystko to co jest drogie, oznacza najwyższą jakość. Powinniśmy się sugerować przede wszystkim oszczędnością, jaką oferuje nam dany produkt. Tak właśnie jest w przypadku oświetlenia LED. Jest ono przede wszystkim energooszczędne, nowoczesne i pięknie prezentuje się w każdym wnętrzu.

Oświetlenie to przybiera różne formy, od tradycyjnych żarówek, po przeróżne kształty, może występować w postaci pięknych żyrandoli. Profile LED są elementem, na który montowane są taśmy LED . Zazwyczaj mają postać wklęsłych listew, na nich umieszczane jest oświetlenie LED, następnie całość pokrywana jest matową osłoną.

Wykorzystanie profilu LED pozwala na zamaskowanie taśmy LED. Jeśli ozdabiamy sufit lub ściany taśmą oświetleniową to nie jest konieczny profil LED, jednak jeśli sprawa dotyczy mebli, szafek, to warto umocować taśmę w odpowiednim profilu. Profile te zabezpieczają taśmy przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz przed wodą. Dzięki takiemu montażowi można uzyskać określony kąt padania światła z taśmy LED, dzięki temu można uzyskać różne efekty świetlne.

Profile  nie tylko pełnią funkcje estetyczne ale i użytkowe.W sklepach gdzie zaopatrujemy się w oświetlenie LED dostępne są również odpowiednie listwy aluminiowe.