tynki cementowo-wapienne Kraków

Nowoczesne tynki do naszego domu!

Niewątpliwie, w budownictwie stale zachodzą zmiany. Dotyczy to również stosowanych tynków. Te, na które dzisiaj najczęściej się trafia są zupełnie inne od tych stosowanych najczęściej jeszcze kilkanaście lat temu. Czym charakteryzują się dzisiejsze tynki?

Popularne tynki cementowo wapienne

Na pewno mówiąc o tynkach nie można pominąć tynków cementowo wapiennych. Dzisiaj należą one do tych tynków, których używa się najczęściej. Są one niejako ulepszoną wersją tynków wapiennych, które to właśnie były tymi najczęściej wykorzystywanymi jeszcze jakieś kilkanaście lat temu. Jednakże, relatywnie niska jakość, słaba wytrzymałość i trudności podczas kładzenia sprawiły, że tynki tego typu w zasadzie wyszły już z użycia.

Tynki cementowo wapienne posiadają bardzo zadowalające właściwości. Największym z nimi problemem jest na pewno również dosyć duża trudność położenia na ścianie. Przygotowanie jest dosyć proste, gdyż można wykorzystać już gotowe produkty. Jednakże, problemy zaczynają się, gdy przystępuje się do właściwej pracy. Położenie aż trzech gładkich warstw tynku nie należy bowiem do najłatwiejszych zadań.

Rosnące zainteresowanie tynkami gipsowymi

Jak się okazuje, przede wszystkim z powodu trudności w korzystaniu z tynków cementowo wapiennych, duże zainteresowanie zaczynają budzić tynki gipsowe. W ich przypadku nie sposób mówić o jakiejkolwiek trudności użycia, gdyż kładzie się je tylko w jednej warstwie.

Warto też zauważyć, że jakościowo tynki gipsowe są bardzo dobre. Wielu fachowców twierdzi nawet, że tak naprawdę są one nawet lepsze niż tynki cementowo wapienne. Oczywiście, ocena zależy od tego, w jakim pomieszczeniu i na jakiej ścianie kładzie się tynk. Niemniej jednak, nie można tynkom gipsowym odmówić wytrzymałości. Ponadto, również w kontakcie z wilgocią i innymi szkodliwymi czynnikami wypadają nieźle.

Zobacz też: Tynki cementowo-wapienne Kraków | Inside System