ramki drewniane

Najlepsze ramy do obrazów

Wydaje się, że o tym na ile ozdobą estetyczną pomieszczenia jest obraz czy plakat w dużej mierze decyduje rama, w jakiej się znajduje. Stąd też nie powinno się bagatelizować kwestii jej wyboru. Jakie ramy do obrazów są najlepsze? Na co bezwzględnie trzeba zwracać uwagę?
Drewno czy metal?

Generalnie, ramy wykonuje się z dwóch typów materiałów. Wiele jest na rynku ramek drewnianych, nie brakuje jednak również metalowych. Oczywiście, rodzajów drewna i metalu jest wiele, stąd też nie wszystkie ramki drewniane są identyczne, jak i ramy metalowe znacząco się od siebie różnią. Jednakże, o ile do produkcji ram z drewna wykorzystuje się wiele rodzajów drewna i trudno wskazać najpopularniejsze, o tyle w przypadku metalowych ram do obrazów zdecydowanie dominuje aluminium.

Trudno powiedzieć jednoznacznie, które ramy do obrazów są lepsze. Wiele zależy od rodzaju obrazu, czy też pomieszczenia, w którym ma on zawisnąć.

Pejzaże na ścianach

Wiele obrazów przedstawia różnorodne pejzaże. Wydaje się, że do takich obrazów najlepsze są ramki drewniane, gdyż stwarzają one wrażenie bardziej naturalnych. Metalowe ramy do obrazów natomiast zdecydowanie lepiej sprawdzają się w przypadku plakatów czy zdjęć przedstawiających na przykład nowoczesną architekturę.

Ramy a wnętrza

Oczywiście, wybór ramy do obrazu trzeba też przynajmniej do pewnego stopnia uzależnić od rodzaju pomieszczenia. Rzecz w tym, że w tradycyjnych wnętrzach, w których brak nowoczesnych rozwiązań, metalowe ramy do obrazów raczej zbyt dobrze się nie sprawdzą. Ramki drewniane będą w tym przypadku zdecydowanie lepsze. Jeśli zaś chodzi o bardziej nowoczesne wnętrza, tutaj wybór jest zdecydowanie większy, gdyż zarówno drewno jak i metal mogą być bardzo dobrym wyborem.

Poznaj najlepsze Ramy do obrazów oraz zamki drewniane | Nielsen Polska