diody led

Moduły LED – oświetlenie wielu możliwości

Oświetlenie LED jest coraz popularniejszym rodzajem oświetlenia, używanym zarówno w profesjonalnych, jak i domowych warunkach. Oświetlenie LED ma wiele zalet, do których należą przede wszystkim długowieczność, ekologiczność oraz wysoka energooszczędność. Jest to rodzaj oświetlenia, które łatwo można dostosować do indywidualnych potrzeb, w zależności od naszych preferencji.

Oświetlenie LED to małe diody elektroluminescencyjne, które umieszczane są w najróżniejszych wersjach i formach obudów. Do dyspozycji mamy lampy LED, które wypierają tradycyjne żarówki, taśmy LED używane najczęściej do dekoracji, świetlówki i panele LED oraz moduły LED (więcej informacji na stronie goq-led.pl/moduly-led).

Moduły LED stosuje się jako elementy składowe opraw oświetleniowych i lamp LED, ale przede wszystkim bardzo dobrze sprawdzają się w oświetleniu reklamowym, przy podkreśleniu widoczności banerów i kasetonów reklamowych, oświetlaniu pojedynczych liter, ekspozycji sklepowych, akwariów i mebli.

Moduły LED są doskonałą alternatywą dla taśm ledowych, używanych do tej pory w podobnych zastosowaniach, co związane jest przede wszystkim z większymi możliwościami modułów i łatwością ich montażu. Dzięki zastosowaniu pomiędzy modułami LED przewodów, można oświetlić każdą powierzchnię, nawet jeśli jest niedużych rozmiarów i ma nietypowy kształt.

Obudowy modułów LED odporne są na uszkodzenia mechaniczne oraz na trudne warunki atmosferyczne, co zapewnia bezawaryjną pracę w każdych warunkach. Moduły LED są produkowane w wersjach 1, 2 ,3, 4 lub 6 diodowych, w różnych kształtach, mocach, kątach świecenia i barwach światła.