materiały ogniootrwałe

Kominek we własnym domu

Jedną z popularnych form dekoracji wnętrza jest wstawienie w swoim domu np. w salonie, kominka. Jest ich na rynku wiele rodzajów, począwszy od tzw. prawdziwych, w których płyty ognioodporne są głównym materiałem budulcowym, gwarantującym ich bezpieczeństwo, po imitacje z monitorami, na których wyświetlają się płomienie do złudzenia przypominające palący się ogień.
Do zamontowania kominka potrzebny jest beton ogniotrwały (B3NP, B3NS), który służy do wykonania wylewki oraz klej ognioodporny, dzięki któremu przykleimy do ściany i posadzki cały kominek. Użycie materiałów ogniotrwałych skutecznie zabezpieczy nasz dom, przed przedostaniem się ognia z kominka do pomieszczeń mieszkalnych.

Dzięki temu można bezpiecznie posiadać kominek w każdym mieszkaniu, w dowolnym pomieszczeniu i cieszyć się odgłosami strzelających płomieni i przeżywając romantyczne wieczory przy lampce wina. Ciepłe powietrze z kominka można również rozprowadzić za pomocą specjalnej dmuchawy po pozostałych pomieszczeniach mieszkania. Likwiduje to zatem konieczność posiadania kotłowni w domu i palenia w piecu centralnego ogrzewania.

Wadą posiadania kominka w domu, może być konieczność przetrzymywania drewna obok niego, co wiąże się z kurzem i innymi nieczystościami w mieszkaniu. Ale z drugiej strony, zawsze można drewno odpowiednio zabezpieczyć np. jakimś workiem, by jak najmniej przeszkadzało nam w domu.